محمدی‌زاده: مشکلی برای احداث جاده جنگل ابر نیست/وزارت راه سرعت احداث جاده را افزایش دهد

 

رییس سازمان حفاظت محیط زیست از تایید نقشه احداث جاده جنگل ابر توسط سازمان متبوعش خبر داد و گفت: برای احداث جاده جنگل ابر هیچ مشکلی وجود ندارد و سازمان حفاظت محیط زیست بر اجرای آن نظارت کامل دارد.

وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی احداث جاده ابر آغاز و قسمتی از کنارگذر جاده ساخته شده است اما این توقع وجود دارد که وزارت راه و شهرسازی سرعت اجرای پروژه را بیشتر کند تا امکان ارتباط دو بخش به وسیله یک جاده روستایی و درجه یک فراهم شود. 

قتل عام درختان در جنگل ابر!

گزارش‌ها حکایت از حجم بالای قلع و قمع درختان در این منطقه دارد؛ به گونه‌ای که امروز خبرگزاری مهر گزارش داد: "روزدوشنبه هفته گذشته به صورت شبانه و ضربتی چندین دستگاه لودر و اره موتوری وارد منطقه شدند و با سوء‌استفاده از تعطیلی روز مبعث حدود 4000 اصله از درختان حواشی این جاده را قطع کردند... البته برای اینکه آثاری از این اقدام خود به جای نگذارند، تمام این درختان را که از گونه‌های با ارزش سرخدار، راش، بلوط و آزاد بودند، ریشه کن کرده‌اند."

واقعاً آیا یک منطقه روستایی در دل طبیعت، نیازی به چنین جاده‌ای وسیع با این حجم از کشتار جمعی درختان دارد؟ قطعاً پاسخ منفی است. مگر این که قرار باشد این جاده نیازهای جدیدی که به زودی ایجاد خواهد شد را پاسخ دهد؛ شهرک‌ها و ویلاهایی که جایگزین طبیعت خواهند شد و در این میان بسیاری از رهگذر مرگ درختان و نابودی طبیعت به نان و نوا خواهند رسید!

باید به رییس سازمان محیط زیست نشان لیاقت داد!