شكارچيان غيرمجاز ۵ ماه پس از دو محيط بان انزلی، اين بار محيط بان ديگری را در پارك ملی خجير هدف قرار دادند.

مهندس بزرگيان، مديركل محيط زيست استان تهران در گفت‌وگويي با خبرنگار «محيط زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: در ادامه تعقيب شكارچيان غيرمجاز در پارك ملي خجير در ساعت ۱۴:۳۰ روز چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ماه يكی از محيط بانان اين پارك در فاصله بسيار نزديك مورد اصابت گلوله ژـ۳ از ناحيه پا قرار گرفت.

وي با اشاره به اين كه در پي اين اقدام، ضارب متواری شد، افزود: با تلاشهاي انجام شده، فرد مذكور در كمتر از۲۴ ساعت دستگير شد.

بزرگيان گفت: از طرفی در ادامه جست و جوي محل براي دستگيری همراهان ضارب، يك قبضه اسلحه جنگی غيرمجاز سيمينوف با ۵ فشنگ توسط محيط بانان كشف و ضرب شد.

وي افزود: با تلاش مأموران محيط زيست بويژه در يك سال گذشته جمعيت حيات وحش پارك ملي رشد مناسبی داشته است و در سر شماری سال ۸۵ بيش از دو هزار راس قوچ و ميش در پارك ملي خجير و پارك سرخه حصار و منطقه حفاظت شده جاجرود سرشماری شد.

به اضافه+

واقعا آیا در کتاب قوانین و مقررات محیط زیست قانونی در جهت حمایت از محیط بانان وجود ندارد؟

حقوق این قشر از جامعه در برابر خطراتی که متحمل می شوند چقدر است؟

آیا درسهایی که از گذشته گرفته شده اند نشان نمی دهد که یک یا دو محیط بان برای حفظ منطقه ای که امکان قاچاق چوب یا شکار وجود دارد کافی نیست ؟ علاوه بر آن نباید یک سیستم پشتیبانی مجهز و گشت هوایی برای این مناطق وجود داشته باشد؟