روز بدون کیسه نایلون

امروز و دیروز به صورت نمادین "روز بدون کیسه های نایلونی" بود. 

کودکان دروازه غار هم نقش و حضور پررنگی در این روز سبز داشتند و این بار اونها پیش قدم ترویج آگاهی و اطلاع رسانی عمومی شدند و با نقاشی های زیبا بر روی کیسه های پارچه ای و به نمایش گذاشتن ذوق و هنرشون قدم های کوچکشان را برای حرکتی بزرگ برداشتند .* 

«کودکان کار و خیابان دیروز، هنرمندان دانش‌آموز و باسواد امروز هستند که با نقاشی آشنا شده‌اند، از لزوم حذف کیسه نایلون‌های یک‌بار مصرف و جایگزین کردن‌شان با کیف‌های پارچه ای خبر دارند و از هنرشان برای نجات زندگی خودشان و زمین‌شان استفاده می کنند».

حرکتهای نمادین و موثری دیگری هم در این روز صورت می گیره مانند : روز خرید بدون نایلکس و بدون ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی در 7 فروشگاه‌ شهروند و 5 میدان اصلی تره‌بار شهرداری تهران . راستی رسانه ملی چند دقیقه یا چند برنامه خود را به این موضوع اختصاص داد؟ 

آگاه باشیم که با مصرف نکردن یک کیسه پلاستیکی در هر هفته در هر خانواده ایرانی، می توان از مصرف حدود 816 میلیون کیسه در سال جلوگیری کرد. ایران جزء صدرنشینان در استفاده از کیسه زباله است و روز به روز هم بر مصرف ما افزوده میشود.

________________________________________________________________

از حدود یک سال پیش "خانه علم دروازه غار" طرح تولید کیف‌های دوستدار محیط‌زیست را در برنامه های کارآفرینی خود قرار داده است.

/ 1 نظر / 100 بازدید