عشق بی انتها

متن زیر گزارش یا در حقیقت مروری است بر زندگی نیکول فریدنی ... مرد طبیعت ، کسی که طبیعت ایران را مستند کرده است. می خوام اعترافی کنم ، با خواندن این مصاحبه که مانند درس زندگیست از خودم شرمنده شدم ...عشق و اعتقاد به کار و با عشق جاویدان شدن چه زیباست. خوشابه حالش!

قسمتهایی از متن رو می ذارم و بقیه رو هم لینک می کنم

یك خانه كوچك یك‌خوابه كه قسمتی از آن تبدیل به گالری شده است، یك تختخواب ساده یك‌نفره، یك كپسول اكسیژن و یك دنیا عكس، همه آن چیزهایی است كه روزگار برای نیكول فریدنی – بزرگ‌ترین عكاس طبیعت ایران – باقی گذاشته است

زندگی نیكول داستان است؛ یك داستان دنباله‌دار كه هر روز بر حجم كلماتش افزوده می‌شود؛ زندگی متفاوت خارج از تصور بیشتر آدم‌ها. نیكول ۴ سال است كه به خاطر پاركینسون نمی‌تواند صحبت كند. منیر سلطانی اما با زیر و بم زندگی پیچیده نیكول آشناست؛ «نیكول همیشه در سفر بود». 
«نیكول همیشه مشتاق دیدن آسمان آبی است با ابرهای پراكنده؛ عاشق تماشای كوهستان در انوار صبحگاهی؛ دیدن وزش باد در ماسه بادی‌های كویر و گوسفندانی كه در روشنایی طلایی خورشید، روانه دشت و صحرا می‌شوند. زندگی او از ۲ حال خارج نیست؛ یا در سفر است یا به سفر می‌اندیشد؛ می‌داند كه در چه تاریخی و چه فصلی حتی چه ساعتی به كدام نقطه ایران باید سفر كند.نیكول عاشق طبیعت وطن است – برای همین هم چند ماهی نگذشته، باوجود كار پردرآمد و بیمه‌های گوناگون، كانادا را ول می‌كند و به ایران برمی‌گردد؛ 

نیكول بعد از ۴۳ روز بستری در ICU، روز ۳۰ مهر ۸۶ به خانه بازگشت و همچنان تحت مراقبت پزشك و پرستار خصوصی است. به مناسبت تولد نیكول، نمایشگاهی از عكس‌هایی كه در شرایط مختلف از نیكول گرفته شده، برگزار می‌شود.
همسرش نگران اوست:اگر بشود ۲ طبقه بالای گالری را بخریم و بنیاد نیكول را راه بیندازیم، خیالم راحت می‌شود. ۲ طبقه بالا در اصل متعلق به خود نیكول بوده كه آنها را فروخته و خرج سفرهایش كرده است. البته تشكیل بنیاد نیكول به اسپانسر نیاز دارد؛ من به دنبال كسی می‌گردم كه روی این بنیاد سرمایه‌گذاری كند یا حتی برای تشكیل این بنیاد به من وام بدهد...كسانی كه عكسی از نیكول در اختیار دارند، می‌توانند آن را به صورت سی‌دی تا تاریخ ۳۰ آبان به دفتر گالری نیكول تحویل دهند. این نمایشگاه در تاریخ ۲۸ دی‌ماه ۸۶ در گالری نیكول برگزار خواهد شد.
برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۷۴۸۳۴۳ تماس حاصل فرمایید.

 

/ 1 نظر / 11 بازدید
مژگان جمشیدی

امیدوارم خداوند به این بزرگ مرد طبیعت ایران که همه وقایع و زیبایی ها را به ثبت رسانده شفای خیر عنایت کنه ،‌