باغ موزه هنرهای ایرانی

باغ موزه هنرهای ایرانی‌، ۵ خرداد با حضور شهردار تهران  گشایش یافت.

باغ امیراحمدی كه در محله مقصود بیك شمیران -میدان تجریش ، خیابان مقصود بیک(شهید دربندی)، کوچه دکتر حسابی ، شماره ۱۰- واقع است و طی یك سال گذشته توسط شهرداری بازسازی و به باغ موزه هنرهای ایرانی تبدیل شد. 
بنای این باغ مربوط به دوره قاجار است و شهرداری برای حفظ باغها و فضای سبز شمال تهران اقدام به بازسازی این باغ و تبدیل آن به موزه كرده است. مساحت باغ موزه هنرهای ایرانی ۱۱ هزار مترمربع و دارای یك ساختمان مركزی و چند ساختمان جانبی است كه با حفظ هویت تاریخی آن بازسازی شده است.
همچنین به گزارش سما به نقل از معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، باغ موزه هنرهای ایران با هدف حفظ هویت هنرهای ایرانی كه بیشتر در هنرهای تجسمی نمود دارد به نمایش ماكت‌های مربوط به آثار باستانی قبل و بعد از اسلام اختصاص یافته است.
براساس این گزارش آرامگاه نقش رستم از دوره قبل از اسلام، كاروانسرای مهیار دوره صفوی، كاخ شمس‌الاماره، كاخ هشت بهشت، امارت چهلستون، قره‌كلیسا، برج گنبد قابوس، مقبره دانیال نبی، پل سی و سه پل، میدان آزادی و برج میلاد از جمله این ماكت‌ها هستند كه به نمایش درمی‌آید.
بنابراین گزارش پنج اثر برگزیده نخستین سمپوزیوم بین‌المللی تهران در این موزه در معرض دید علاقه مندان قرار می‌گیرد. همچنین حاشیه باغ موزه هنرهای ایرانی با تصاویری از تهران قدیم میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
براساس این گزارش كارگاه آفرینش‌های هنری كه به همت مدیریت هنرهای تجسمی برگزار می‌شود كلاسهای هنری برای فارغ‌التحصیلان رشته مختلف هنر در حوزه‌ هنرهای تجسمی و یا معادل آن برای علاقه‌مندان برگزار می‌كند.
1_8603050438_L600.jpg
8_8603050438_L600.jpg
img-31.jpg
/ 0 نظر / 54 بازدید