موارد مورد توجه در گردهمایی روز دوشنبه

نکاتی برای هماهنگی بیشتر گردهمایی روز دوشنبه ۵ شهریور

۱- فراخوان این گردهمایی از طرف حامیان محیط زیست بوده است و موضوع آن هم فقط و فقط اعلام نگرانی ها و دغدغه های زیست محیطی است.

 

۲- هدف مشخص از این گردهمایی اعتراض به موارد نقض اصل پنجاهم قانون اساسی است. اصل پنجاهم قانون اساسی می گوید : « در جمهوری  اسلامی حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسلهای بعد باید در آن حیات اجتماعی رو به رشدی داشته باشند وظیفه عمومی تلقی میگردد. از این رو فعالیتهای اقتصادی و غیر آن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیرقابل جبران آن ملازمه پیدا کند ممنوع است..» و مصادیق آن هم مواردی است که طی ماه های گذشته در خجیر، سرخه حصار، بختگان، بمو، لار، پارک ملی کویر، نای بندان و ... رخ داده است یا بیم وقوع آنها طی ماه های آینده می رود. طبیعتا در این میان رخداد اخیر دریاچه بختگان توجه تعداد بیشتری از حامیان محیط زیست را به خود جلب کرده است.

 

۳- هیچ سازمان غیردولتی یا گروهی مسئولیت سازماندهی این برنامه را به عهده ندارد و این گردهمایی یک حرکت خودجوش متاثر از نگرانی های طرفداران محیط زیست محسوب می شود. بنابراین چنانچه اعضای گروه ها یا ان.جی.او ها تمایل به حضور در این برنامه را داشته باشند حضور آنها براساس هویت فردی آنها بوده (نه هویت سازمانی) و رفتارهای آنها باید در چارچوب خواسته های جمع باشد.

 

۴- چنانچه افرادی هستند که قصد دارند با خط مشی متفاوت از آنچه ذکر شد حضور یابند لطفا ساعت یا روز گردهمایی خود را تغییر دهند.

 

۵- قابل توجه دوستانی که مایل به حضور هستند: از استعمال دخانیات در گردهمایی دوشنبه جدا بپرهیزید!!!

                                                                 

                                                          هم چنین :

                               

                                 روز ملی حفاظت از یوزپلنگ ایرانی را دریابید 

 

 

 

 

 

/ 3 نظر / 18 بازدید
جمالی‌فرد

اطفال را هم بياوريم؟! راستی؛ من اين آدامس جويده‌ام را کجا بچسبانم؟!

تله کابین

مطلب خوب جالب و جالبی بود. ایده های خوبی مطرح شده و امیدوارم که انجام بشه . ای کاش در مورد ببر مازندران هم چنین موقعیتی وجود داشت.